Česká asociace odpadového hospodářství

Asociace

Vše co vás zajímá
o ČAOH

Články

Co je nového
ve světě odpadů

Činnosti

Čím se ČAOH zabývá

Události

Termíny akcí,
aneb kdy se co děje

Dnes vyšla novela zákona o obalech 22.05.2017 | kategorie: Aktuality

Dnes vyšla novela zákona o obalech

Novela především transponuje příslušnou evropskou směrnici, která se zaměřuje na omezení spotřeby lehkých plastových nákupních tašek.

Novela zákona o obalech konkrétně stanoví, že plastové odnosné tašky smí být v místě prodeje výrobků poskytnuty spotřebiteli minimálně za náhradu nákladů, které odpovídají nákladům na jejich pořízení. Zákaz bezplatného poskytnutí tašek se však nevztahuje na velmi lehké plastové odnosné tašky (do 15 mikronů), tzv. "sáčky".

Mezi další změny patří zúžení povinnosti osob uvádějících do oběhu nápoje v nevratných obalech nabízet stejné nápoje rovněž v obalech vratných zálohovaných, a to na prodejní ploše větší než 200m2 (§ 9). Po novele se bude tato povinnost vztahovat pouze na stolní pivo, výčepní pivo a ležáky. 

Novela zákona dále přináší nové znění přílohy č. 3 zákona, ve které je upraven požadovaný rozsah recyklace a celkového využití obalového odpadu, a to až do roku 2020.

Účinnosti nabývá novela dnem 1. července 2017, s výjimkou některých ustanovení (např. zákaz bezplatného poskytování  plastových tašek), která vstoupí v účinnost až k 1. lednu 2018.

 

Ke stažení

novela zákona o obalech: sb0052-2017.pdf [ 1.56 MB ]

 

Zdroj: Ing. Petr Havelka, ředitel České asociace odpadového hospodářství (www.caoh.cz)


Pravidelné zasílání novinek z webu ČAOH získáte po vložení vaší emailové adresy na titulní straně webu v sekci "Novinky emailem"

ČAOH   »   Odborné články a aktuality   »   Dnes vyšla novela zákona o obalech

Česká asociace odpadového hospodářství

Představení asociace

Česká asociace odpadového hospodářství - Největší asociace v České republice, která sdružuje významné podnikatelské subjekty v oblastech využívání, odstraňování, svozu, sběru a recyklace odpadů.

Česká asociace odpadového hospodářství - idatabaze.czOdpady - idatabaze.cz

© 2012 copyright Česká asociace odpadového hospodářství, všechna práva vyhrazena, grafický design Grafické studio ABRUPTA, redakční systém CMS Agilis