ČAOH pořádá seminář ke kyberbezpečnosti

Od druhé poloviny roku 2024 začnou platit přísnější pravidla pro kybernetickou a informační bezpečnost neboli zkráceně NIS 2. Tato směrnice přináší mnoho změn v oblasti zajišťování kybernetické bezpečnosti a také definuje pravidla pro dodavatelské řetězce, které se týkají i segmentu odpadového hospodářství. Ten je v legislativě nyní specificky řešen.

ČR je mezi TOP 5 zemí s nejvyšším počtem útoku v rámci EU, přičemž se mění strategie a kvalita útočníků.  Trendem je nárůst ransomware neboli vydírání a znepřístupnění dat v klíčových systémech nebo Phishing a Spear Phishing, což je cílený útok na konkrétní osobu jejímž cílem je ukrást přihlašovací údaje. Dopady na firmy jsou pak často obrovské (v řádech desítek až stovek milionů korun), podstatné jsou i dopady nefinanční. Dnes asi málo kdo může říci, že v rámci své společnosti nezaznamenal za poslední dobu žádný kybernetický útok. Nejviditelnější kauzy z poslední doby nám to připomínají (Český rozhlas, OMNIPOL, kauzy Ředitelství silnic a dálnic, Fakultní nemocnice Brno, Nemocnice Benešov aj.).

A tak nejen nové legislativní změny, ale také vážnost a aktuálnost tématu, kdy se počet kybernetických útoků každý rok rapidně zvyšuje, přiměly Českou asociaci odpadového hospodářství uspořádat odborný seminář Kybernetická bezpečnost v odpadovém hospodářství v kontextu Evropské směrnice NIS2 a nového zákona o kybernetické bezpečnosti.

Seminář se uskuteční v termínu 5.10.2023 od 9:00 hod v Green Table ve Florentinum, na adrese: Na Florenci 2116/15, 110 00 Praha 1.

Seminář je pořádán především pro vrcholový management společností působících v odpadovém hospodářství, případně pro vedoucí pracovníky IT a bezpečnostních oddělení. Na semináři vystoupí uznávaní odborníci v oboru, včetně představitelů státního dozorového orgánu NÚKIB.

Program ke stažení zde: caoh-pozvanka-na-seminar-kyberbezpecnost 

Zájemci o účast na semináři se mohou obrátit na email: bird@caoh.cz, nejpozději do 1.10.2023, vždy s uvedením počtu a jmen konkrétních osob, které se semináře zúčastní (kapacita semináře je omezená).

 

Zdroj: Česká asociace odpadového hospodářství, www.caoh.cz

Podařilo se spustit další motivační program, který využívá logiku RECYKLAČNÍHO BONUSU...

V České republice třídí odpady 75 % lidí. To je skvělé a stále se to zlepšuje. V...

V úředním věstníku EU vyšlo nové nařízení o přeshraniční přepravě odpadů.

Automatizovaná třídicí linka v Brně už předala k recyklaci 65 tun kovů - separátor kovů...

Evropská komise může mít velký problém - evropské recyklační asociace pro výrobu a...

Pravidelné novinky e-mailem

Chcete získávat aktuální články přímo na Váš email?

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Zpracování osobních údajů

Pro úspěšné využívání služeb, které tato webová stránka nabízí, v některých případech potřebujeme zpracovávat osobní údaje uživatelů.
Toto zpracovávání podléhá nařízení Evropského parlamentu a Rady 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů). Známé také jako "GDPR".

Služby využívající osobní údaje

Uvedené osobní údaje zpracováváme pouze pro účely níže popsané. Osobní (ani žádné jiné) údaje nezpracováváme pro potřeby cíleného nabízení zboží nebo služeb. Osobní údaje neprodáváme ani neposkytujeme třetím stranám. Souhlas považujeme za platný do jeho odvolání, viz níže.

Odběr novinek e-mailem

Pro využívání služby odběru novinek e-mailem (abonentní systém) potřebujeme znát Vaši e-mailovou adresu. Tento údaj neuvádíme veřejně a slouží pouze pro potřeby odesílání e-mailů s novinkami.

Webové formuláře

Při odesílání webových formulářů na této webové stránce ukládáme Vaši e-mailovou adresu jako kontaktní údaj pro odpovědi. Tento údaj neuvádíme veřejně.
Webové formuláře mohou pro úspěšné odeslání požadovat další osobní údaje. V takových případech tyto údaje zpracováváme pouze pro potřeby vyhodnocení formuláře a neuvádíme je veřejně.

Odvolání souhlasu

V případě, že si budete přát odvolat souhlas se zpracováním osobních údajů, kontaktujte pověřence pro ochranu osobních údajů.

Smluvní strany

Správcem těchto osobních údajů je Česká asociace odpadového hospodářství, Pod Pekárnami 157/3, Praha 9 – Vysočany.
Zpracovatelem je společnost ABRUPTA SERVIS s.r.o..