Kovohutě Příbram zrecyklovaly 70 tisíc tun olověných odpadů

Zaměstnanci podniku v roce 2020 vyrobili 44,7 tisíc tun rafinovaného olova (téměř 48 tisíc tun surového olova) a jeho slitin (Pb měkké, Pb tvrdé, speciální slitiny, atd.). Pro ekologickou recyklaci bylo zároveň vykoupeno celkem 70 tisíc tun olověných odpadů, zejména olověných baterií, či autobaterií.

Tržby této významné recyklační společnosti dosáhly v loňském roce 2020 hodnoty 2,575 miliardy Kč, což představuje pokles o 8 % proti roku 2019. Ke snížení došlo vlivem pandemie Covid-19, která také působila na makroekonomii a způsobila výrazné změny ve vývoji cen kovů a měnových kurzech. Další příčinou poklesu prodejů byly několikatýdenní odstávky našich odběratelů a snížení jejich potřeb v období březen až červenec 2020.

V Kovohutích jsou aplikovány dva základní koronavirové režimy – Prevence a Ochrana, které vyhlašuje krizový tým, a k nim příslušná opatření. V případně pozitivního testu, karantény, podezření apod. jsou stanoveny specifické režimy pro dané zaměstnance a jejich dotčené kolegy.

kovohute-pribram

Testování zaměstnanců začalo již na podzim 2020, tedy mnohem dříve, než bylo v prvním čtvrtletí 2021 státem nařízeno. Ve firmě testují nasmlouvaní zdravotníci a zároveň probíhá také samo-testování. Každý zaměstnanec je testován 1x za 7 dní, tedy 4x měsíčně – pravidelně střídáme výtěrové testování (2x měsíčně) a samo-testování (2x měsíčně). Pomáháme s testováním také dalším firmám, které sídlí v areálu Kovohutí. Nezahlcujeme tak testovací kapacity pro veřejnost.

Kovohutě mají k dnešku 283 zaměstnanců.

Kovohutě Příbram jsou významným zaměstnavatelem regionu, zpracovatelem odpadů s obsahem olova a cínu (zejména olověných autobaterií), výrobcem olova, jeho slitin a dalších výrobků (pájky – včetně bezolovnatých, střelivo, plechy, atd.) a dále zpracovatelem odpadů s obsahem drahých kovů (zlato, stříbro, palladium, platina, rhodium) a odpadů elektrických a elektronických zařízení (elektroodpadu) vč. osvětlovacích zařízení, což jsou svítidla a světelné zdroje (zářivky, úsporky, výbojky; dále také klasické žárovky) a další odpady s obsahem rtuti (rtuťové teploměry). Kovohutě Příbram jako významná recyklační společnost také členy České asociace odpadového hospodářství (ČAOH). 

 

Zdroj: web České asociace odpadového hospodářství s využitím podkladů společnosti Kovohutě Příbram

Podařilo se spustit další motivační program, který využívá logiku RECYKLAČNÍHO BONUSU...

V České republice třídí odpady 75 % lidí. To je skvělé a stále se to zlepšuje. V...

V úředním věstníku EU vyšlo nové nařízení o přeshraniční přepravě odpadů.

Automatizovaná třídicí linka v Brně už předala k recyklaci 65 tun kovů - separátor kovů...

Evropská komise může mít velký problém - evropské recyklační asociace pro výrobu a...

Pravidelné novinky e-mailem

Chcete získávat aktuální články přímo na Váš email?

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Zpracování osobních údajů

Pro úspěšné využívání služeb, které tato webová stránka nabízí, v některých případech potřebujeme zpracovávat osobní údaje uživatelů.
Toto zpracovávání podléhá nařízení Evropského parlamentu a Rady 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů). Známé také jako "GDPR".

Služby využívající osobní údaje

Uvedené osobní údaje zpracováváme pouze pro účely níže popsané. Osobní (ani žádné jiné) údaje nezpracováváme pro potřeby cíleného nabízení zboží nebo služeb. Osobní údaje neprodáváme ani neposkytujeme třetím stranám. Souhlas považujeme za platný do jeho odvolání, viz níže.

Odběr novinek e-mailem

Pro využívání služby odběru novinek e-mailem (abonentní systém) potřebujeme znát Vaši e-mailovou adresu. Tento údaj neuvádíme veřejně a slouží pouze pro potřeby odesílání e-mailů s novinkami.

Webové formuláře

Při odesílání webových formulářů na této webové stránce ukládáme Vaši e-mailovou adresu jako kontaktní údaj pro odpovědi. Tento údaj neuvádíme veřejně.
Webové formuláře mohou pro úspěšné odeslání požadovat další osobní údaje. V takových případech tyto údaje zpracováváme pouze pro potřeby vyhodnocení formuláře a neuvádíme je veřejně.

Odvolání souhlasu

V případě, že si budete přát odvolat souhlas se zpracováním osobních údajů, kontaktujte pověřence pro ochranu osobních údajů.

Smluvní strany

Správcem těchto osobních údajů je Česká asociace odpadového hospodářství, Pod Pekárnami 157/3, Praha 9 – Vysočany.
Zpracovatelem je společnost ABRUPTA SERVIS s.r.o..