Český envirorezort posilňuje monopolizáciu trhu s elektroodpadom
Miliónové investície, ktoré sa v Česku preinvestovali na vybudovanie siete zberných miest na elektroodpady, sú ohrozené. Po novele českého zákona o odpadoch z minulého roka štát ruší možnosť otvorenej zbernej siete. Podľa riaditeľa Českej asociácie odpadového hospodárstva Petra Havelku tým štát ruší voľné trhové prostredie a hospodársku súťaž u celej skupiny komodity elektrozariadení.