Odpad přes hranice: jak nová regulace změní přepravu a recyklaci?
Od 20. května 2024 platí nové nařízení o přepravě odpadů (dále jen „nařízení“), které ruší dosud platné nařízení o přepravě odpadů. Nařízení přináší řadu změn, jejichž cílem je zejména nevyvážet problémy EU s odpady do třetích zemí; usnadnit přepravu odpadů k recyklaci a opětovnému použití v EU a lépe řešit nelegální přepravu odpadů. Nařízení však ještě není účinné. Vzhledem k tomu, že nařízení přináší mnoho změn, na které je třeba se připravit, je jeho účinnost odložena.