Návrhy nových odpadových zákonů míří do Senátu

Po cca měsíci, kdy byly návrhy nových odpadových zákonů ve třetím čtení spolu s pozměňovacími návrhy odhlasovány, nyní míří jejich úplná znění ze Sněmovny do Senátu. Plná znění textů všech čtyř zákonů s přijatými pozměňovacími návrhy vám nyní pro informaci přinášíme.

Předpokládá se, že Senát se bude chtít předkládanými normami zabývat a že budou navrženy i nějaké pozměňovací návrhy.

Aktuální otázkou je například účinnost nové legislativy, která je v zákonech navržena od 1.1.2021. Zákony mají tedy všem stanovovat nové povinnosti již cca za dva měsíce a přitom stále není jejich finální znění dané. K zákonům rovněž stále nejsou známy ani návrhy vyhlášek, na které zákon odkazuje u cca 60 % povinností. Obce, města i firmy potřebují rozumný čas na přípravu na plnění nových povinností, na úpravu svých softwarových systémů, služeb, postupů, evidencí apod. Určitý posun účinnosti by proto byl poměrně logickým a férovým krokem.

Senát má na projednání zákonů lhůtu 30 dnů od jejich obdržení ze Sněmovny. Projednání v Senátu se tedy očekává v první půli listopadu. Potom by mohly zákony putovat zpět do Sněmovny k dalšímu hlasování.

 

Ke stažení

návrh zákona o odpadech - st-320.pdf [ 1.16 MB, PDF ]

návrh zákon o výrobcích s ukončenou životností - st-321.pdf [ 917.29 kB, PDF ]

návrh změnového zákona - st-322.pdf [ 391.28 kB, PDF ]

návrh obalového zákona - st-223.pdf [ 468.52 kB, PDF ]

 

Zdroj: Ing. Petr Havelka, výkonný ředitel České asociace odpadového hospodářství, www.caoh.cz


Pravidelné zasílání novinek z webu ČAOH získáte po vložení vaší emailové adresy na titulní straně webu v sekci "Novinky emailem"

 

 

Podařilo se spustit další motivační program, který využívá logiku RECYKLAČNÍHO BONUSU...

V České republice třídí odpady 75 % lidí. To je skvělé a stále se to zlepšuje. V...

V úředním věstníku EU vyšlo nové nařízení o přeshraniční přepravě odpadů.

Automatizovaná třídicí linka v Brně už předala k recyklaci 65 tun kovů - separátor kovů...

Evropská komise může mít velký problém - evropské recyklační asociace pro výrobu a...

Pravidelné novinky e-mailem

Chcete získávat aktuální články přímo na Váš email?

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Zpracování osobních údajů

Pro úspěšné využívání služeb, které tato webová stránka nabízí, v některých případech potřebujeme zpracovávat osobní údaje uživatelů.
Toto zpracovávání podléhá nařízení Evropského parlamentu a Rady 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů). Známé také jako "GDPR".

Služby využívající osobní údaje

Uvedené osobní údaje zpracováváme pouze pro účely níže popsané. Osobní (ani žádné jiné) údaje nezpracováváme pro potřeby cíleného nabízení zboží nebo služeb. Osobní údaje neprodáváme ani neposkytujeme třetím stranám. Souhlas považujeme za platný do jeho odvolání, viz níže.

Odběr novinek e-mailem

Pro využívání služby odběru novinek e-mailem (abonentní systém) potřebujeme znát Vaši e-mailovou adresu. Tento údaj neuvádíme veřejně a slouží pouze pro potřeby odesílání e-mailů s novinkami.

Webové formuláře

Při odesílání webových formulářů na této webové stránce ukládáme Vaši e-mailovou adresu jako kontaktní údaj pro odpovědi. Tento údaj neuvádíme veřejně.
Webové formuláře mohou pro úspěšné odeslání požadovat další osobní údaje. V takových případech tyto údaje zpracováváme pouze pro potřeby vyhodnocení formuláře a neuvádíme je veřejně.

Odvolání souhlasu

V případě, že si budete přát odvolat souhlas se zpracováním osobních údajů, kontaktujte pověřence pro ochranu osobních údajů.

Smluvní strany

Správcem těchto osobních údajů je Česká asociace odpadového hospodářství, Pod Pekárnami 157/3, Praha 9 – Vysočany.
Zpracovatelem je společnost ABRUPTA SERVIS s.r.o..