Nepřehlédněte: Otevřená TV diskuze k novému odpadovému zákonu - Na kávě v CEMC

Šefredaktor Odpadového fóra Pavel Mohrmann položil opět velmi aktuální otázky z odpadové branže. Tentokrát ve zcela novém formátu a ve formě televizní diskuze. Podívejte se sami na cca 50 minutový pořad o tom, co nás v odpadech možná čeká, jaké to může mít dopady a zda jsou navrhovaná řešení ta správná. Natáčecí premiéru si pořad odbyl v polovině ledna a téma bylo zcela zásadní – nový zákon o odpadech a Plán odpadového hospodářství České republiky a s tím spojená hrozba zdražení.

 

Na dotazy odpovídali

Do studia přijali pozvání Pavla Finfrlová (EKOS Hradec Králové, a. s., bývalá náměstkyně primátora Hradce Králové pro ŽP, členka Komise pro ŽP SMO ČR), Petr Havelka (Česká asociace odpadového hospodářství) a Richard Blahut (Sdružení veřejně prospěšných služeb). Opakované pozvání do pořadu bohužel nepřijal zástupce ministerstva životního prostředí, který zde mohl záměry MŽP obhajovat a vysvětlovat v diskuzi v návaznosti na konkrétní připomínky z praxe. Snad se toto podaří někdy příště. Diskutované téma i veřejnost samotná by si to jistě zasloužili.

K předkládaným nárvhům MŽP se tak v této diskuzi vyjářili zástupci dvou největších asociací odpadových firem, a to jak ze sféry komunální tak privátní. Tyto asociace dohromady představují zásadní většinu trhu služeb poskytovaných v oblasti nakládání s odpady v celé ČR. Pohled týkající se zkušeností obcí, ale nejen jich, zde představila dlouholetá uznávaná odbornice na téma odpadů a komunální politička Pavla Finfrlová.

K pořadu, ani k výsledku diskuze není třeba psát další komentář, pokud vás věc zajímá, klikněte na tento odkaz a sledujte sami.

 

Zdroj: Ing. Petr Havelka, ředitel České asociace odpadového hospodářství (www.caoh.cz) s využitím zdroje CEMC a Odpadové fórum

Pozn.: Korekce informace sdělené v 17 min 30 s pořadu - omylem uveden údaj 35%, správně má být 25%.

Pravidelné zasílání novinek z webu ČAOH získáte po vložení vaší emailové adresy na titulní straně webu v sekci "Novinky emailem" 

Profesní organizace ze sektoru svozu, třídění a využití odpadů hashtag#SKS, hashtag#CAOH,...

Deník POLITICO píše, že zelené nevládní organizace mají podle prohlášení stále...

ČAOH se účastnila semináře EWE ohledně odpovědného nakládání s odpady.

Lucie Kubesa, předsedkyně výboru pro životní prostředí, zastupitelstva Hlavního města...

Rozhovor časopisu Průmyslová ekologie, Komunální ekologie s Petr Havelka z ČAOH

Pravidelné novinky e-mailem

Chcete získávat aktuální články přímo na Váš email?

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Zpracování osobních údajů

Pro úspěšné využívání služeb, které tato webová stránka nabízí, v některých případech potřebujeme zpracovávat osobní údaje uživatelů.
Toto zpracovávání podléhá nařízení Evropského parlamentu a Rady 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů). Známé také jako "GDPR".

Služby využívající osobní údaje

Uvedené osobní údaje zpracováváme pouze pro účely níže popsané. Osobní (ani žádné jiné) údaje nezpracováváme pro potřeby cíleného nabízení zboží nebo služeb. Osobní údaje neprodáváme ani neposkytujeme třetím stranám. Souhlas považujeme za platný do jeho odvolání, viz níže.

Odběr novinek e-mailem

Pro využívání služby odběru novinek e-mailem (abonentní systém) potřebujeme znát Vaši e-mailovou adresu. Tento údaj neuvádíme veřejně a slouží pouze pro potřeby odesílání e-mailů s novinkami.

Webové formuláře

Při odesílání webových formulářů na této webové stránce ukládáme Vaši e-mailovou adresu jako kontaktní údaj pro odpovědi. Tento údaj neuvádíme veřejně.
Webové formuláře mohou pro úspěšné odeslání požadovat další osobní údaje. V takových případech tyto údaje zpracováváme pouze pro potřeby vyhodnocení formuláře a neuvádíme je veřejně.

Odvolání souhlasu

V případě, že si budete přát odvolat souhlas se zpracováním osobních údajů, kontaktujte pověřence pro ochranu osobních údajů.

Smluvní strany

Správcem těchto osobních údajů je Česká asociace odpadového hospodářství, Pod Pekárnami 157/3, Praha 9 – Vysočany.
Zpracovatelem je společnost ABRUPTA SERVIS s.r.o..