Benešovská nemocnice uvedla do provozu novou spalovnu odpadu
Benešovská nemocnice má v provozu novou spalovnu nebezpečného odpadu. Ta nahradila téměř čtvrt století starou spalovnu, která už přestala vyhovovat současným předpisům. Díky nové technologii bude navíc veškeré vytápění a provoz teplé užitkové vody téměř soběstačný. Nová spalovna bude benešovské nemocnici bez větších problémů sloužit ještě minimálně dalších dvacet let. Samotná rekonstrukce trvala zhruba rok a investičně na ni přispěl také Středočeský kraj ve spolupráci se Státním fondem životního prostředí. Celkové náklady se vyšplhaly na zhruba 248 milionů korun.