Chceme třídit bioodpad, vzkazují Brňané. Za hnědé popelnice podepisují petici
Vyhodit slupky od ovoce, staré pečivo nebo sáčky od čaje by do hnědé popelnice na bioodpad chtěla Alena Rinaglová. „Doma třídíme alespoň papír, sklo a plast. V centru mi chybí možnost, jak odděleně vyhodit biologicky rozložitelný odpad,“ vysvětlila. Podepsala proto petici, ve které lidé žádají místostarostku Brna-středu Jasnu Flamikovou o další hnědý kontejner. Petici do úterý podepsalo už 330 lidí.