Frenštát rozšiřuje systém třídění - nově mohou lidé do žlutých nádob třídít i kovy a tetrapaky
Dvě třetiny měst a obcí v České republice využívají moderní způsob třídění odpadu, takzvaný mulitkomoditní sběr. V letošním roce se k nim připojil i Frenštát pod Radhoštěm. Do žlutých nebo oranžových nádob tak jeho obyvatelé mohou třídit jak plasty, tak i nápojové kartony a drobné kovy. Frenštát pod Radhoštěm zavedl v letošním roce multikomoditní sběr tříděného odpadu. Do jedné odpadové nádoby, žluté nebo oranžové, se tak mohou vyhazovat zároveň plasty, kovy a nápojové kartony.