HN:Řešíme elektromobily a obnovitelné zdroje, přitom jsme se nezbavili ekologických zátěží z doby socialismu
Příběh starých ekologických zátěží se začal psát za minulého režimu ve státních podnicích. V oblasti chemického, těžkého či těžebního průmyslu. S likvidací nebezpečných odpadů a ochranou přírody si tehdejší podniky nedělaly takovou hlavu jako nyní. V devadesátých letech se v rámci privatizace stát zavázal, že staré ekologické zátěže zlikviduje, podle principu „znečišťovatel platí“, a tím znečišťovatelem byly státní podniky.