Jablonec řeší, jak snížit odpad ve městě
V Jablonci nad Nisou řeší, jak snížit množství komunálního odpadu, náklady na jeho svoz, třídění a likvidaci rostou. V letošním roce bude stát druhé největší město v Libereckém kraji odpadové hospodářství 73,3 milionu korun, od obyvatel ale radnice vybere zhruba o 14 milionů korun méně, řekl v pondělí primátor Miloš Vele (ODS). Město sice podle něj získá část peněz na dividendách ze společnosti Severočeské komunální služby Jablonec, část nákladů ale bude muset zaplatit z rozpočtu.