Kroměříž byla opět oceněna za třídění odpadu, ve Zlínském kraji je mezi městy druhá
Před týdnem se na Velkém náměstí uskutečnil odpadový den, jehož součástí byl rozbor odpadu z rodinných i bytových domů. Cílem bylo zjistit, kolik materiálu z černých popelnic na směsný komunální odpad bylo možné ještě vytřídit. „Oproti minulému odpadovému dni konanému v roce 2023 jsou výsledky výrazně lepší. Zatímco tehdy rozbory ukázaly, že vytřídit bylo možné asi 60 procent odpadu, letos se pohybujeme o 16 až 20 procent níže. Těší mě, že osvěta, které se město věnuje, má smysl a že řada občanů odpad třídí, za což jim děkuji,“ popsal místostarosta Karel Holík.