Lidé v kraji vytřídili loni téměř 86 kilo odpadu na osobu. Mezi městy vede Krnov
Úterní vyhlášení nejlepších měst a obcí Moravskoslezského kraje v třídění odpadu přineslo radost jak oceněným starostům, tak přírodě. Průměrný obyvatel regionu totiž za uplynulý rok vytřídil 85,9 kilogramů plastů, papíru, skla, nápojových kartonů a kovů, v rámci obecních systémů do barevných kontejnerů, menších nádob přímo u domů, ve sběrných dvorech či výkupnách druhotných surovin. Toto číslo znamená meziroční nárůst o půl kilogramu na osobu proti předchozímu roku. Obyvatelé kraje přitom nad průměrem České republiky vynikají zejména v třídění plastu a kovů.