MF Dnes: Absurdita roku? Stát chce pokutovat lidi, kteří nenahlásí skládku + diskuze čtenářů
Pokud půjdete do lesa a uvidíte tam hromadu pohozeného odpadu, vaše cesta by měla nejprve směřovat do nejbližší obce s rozšířenou působností, kde nahlásíte černou skládku. Jinak se vystavujete hrozbě pokuty sto tisíc korun. Novinku zavádí novela zákona o odpadech, kterou zveřejnilo ministerstvo životního prostředí.