Modernizace českého teplárenství vyjde na desítky miliard. Zatím pojede na plyn, biomasu a odpad. Později se ale přidají TČ
Teplárna v Uherském Hradišti minulý týden oznámila konec spalování uhlí. V příští topné sezoně ho nahradí tři plynové kotle a kogenerační jednotka na výrobu elektřiny. Centrální zásobování teplem pro 25tisícové město na jižní Moravě počítalo do budoucna také se spalováním komunálního odpadu. Teď kvůli nižším investičním nákladům zvažuje, že plyn doplní průmyslovým tepelným čerpadlem.