Nové centrum pro recyklaci nápojových kartonů zahájilo provoz
Díky společné investici firem Stora Enso a Tetra Pak ve výši 29 milionů eur spouští v Polsku provoz nová recyklační linka určená pro použité nápojové kartony. Tato linka má potenciál ztrojnásobit roční kapacitu recyklace nápojových kartonů v zemi, a to z původních 25.000 tun ročně až na 75.000 tun. Kromě Polska má linka kapacitu pojmout i části objemů z dalších zemí střední a východní Evropy včetně České republiky, Slovenska, Maďarska, Lotyšska, Estonska nebo Litvy.