Platby za odpad jsou navzdory slibům zpět. Koalice je chce prosadit od ledna
Od příštího roku si budeme muset připlatit. Tentokrát za vývoz popelnic a kontejnerů. Nová městská koalice totiž plánuje znovuzavedení poplatku za svoz odpadu. Každý dospělý obyvatel města, který má v Ústí nad Labem hlášené trvalé bydliště, by měl platit každý rok 720 korun. Osvobozené od těchto plateb budou pouze děti do 18 let. Senioři mají v návrhu nové vyhlášky sníženou sazbu na polovic.