Šrumec kolem barevných kontejnerů: Věděli jsme, že je na to v Česku monopol, ale že ho bude chránit i Ministerstvo životního prostředí… Ředitel promluvil
Všichni známe barevné kontejnery, do kterých většina z nás ukládá tříděný odpad. Kolem tohoto zdánlivě nezáživného tématu se v poslední době rozhořela velká bitva, kde jde o velké peníze z kapes občanů a hlavně o to, zda stát podrží v této oblasti lukrativní monopol soukromé firmy. Hovořili jsme o tom s Ivanem Václavkem, generálním ředitelem společnosti Interseroh Czech, která se – zatím neúspěšně – snaží do této oblasti vstoupit.