Středočeský rekord: méně než půl metráku směsného odpadu na hlavu za rok

Ve své kategorii obcí do pěti tisíc obyvatel získali prvenství s produkcí odpadu 47,5 kg na osobu a rok, sdělil v úterý 24. září Deníku Milan Havel ze spolku Arnika, který se specializuje právě na odpadové hospodářství. Že nejde o náhodu, potvrzuje i pomyslné stříbro pro Hýskov v celostátním srovnání; za Chvalšinami z Českokrumlovska. Zároveň Havel připomněl, že mezi městy nad pět tisíc obyvatel získaly středočeské prvenství poměrně nedaleké Sedlčany na Příbramsku s roční produkcí 146,8 kg odpadu na obyvatele.

#TAP, neboli paliva z nerecyklovatelných zbytků po třídění odpadů jsou stále...

Komunální odpady, včetně těch směsných, je třeba zpracovávat a třídit na využitelné...

Jaký je pohled na novou odpadovou legislativu? Odpověď Petra Havelka, výkonného ředitele...

07. února 2023  |  zdroj: Enviweb

08. února 2023  |  zdroj: Enviweb

21. února 2023  |  zdroj: Enviweb

22. února 2023  |  zdroj: Enviweb

Pravidelné novinky e-mailem

Chcete získávat aktuální články přímo na Váš email?

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Zpracování osobních údajů

Pro úspěšné využívání služeb, které tato webová stránka nabízí, v některých případech potřebujeme zpracovávat osobní údaje uživatelů.
Toto zpracovávání podléhá nařízení Evropského parlamentu a Rady 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů). Známé také jako "GDPR".

Služby využívající osobní údaje

Uvedené osobní údaje zpracováváme pouze pro účely níže popsané. Osobní (ani žádné jiné) údaje nezpracováváme pro potřeby cíleného nabízení zboží nebo služeb. Osobní údaje neprodáváme ani neposkytujeme třetím stranám. Souhlas považujeme za platný do jeho odvolání, viz níže.

Odběr novinek e-mailem

Pro využívání služby odběru novinek e-mailem (abonentní systém) potřebujeme znát Vaši e-mailovou adresu. Tento údaj neuvádíme veřejně a slouží pouze pro potřeby odesílání e-mailů s novinkami.

Webové formuláře

Při odesílání webových formulářů na této webové stránce ukládáme Vaši e-mailovou adresu jako kontaktní údaj pro odpovědi. Tento údaj neuvádíme veřejně.
Webové formuláře mohou pro úspěšné odeslání požadovat další osobní údaje. V takových případech tyto údaje zpracováváme pouze pro potřeby vyhodnocení formuláře a neuvádíme je veřejně.

Odvolání souhlasu

V případě, že si budete přát odvolat souhlas se zpracováním osobních údajů, kontaktujte pověřence pro ochranu osobních údajů.

Smluvní strany

Správcem těchto osobních údajů je Česká asociace odpadového hospodářství, Pod Pekárnami 157/3, Praha 9 – Vysočany.
Zpracovatelem je společnost ABRUPTA SERVIS s.r.o..