Většina lidí v Moravské Třebové se zapojila do systému snížení odpadu
V Moravské Třebové se do motivačního systému, který má snížit množství komunálního odpadu ve městě, zapojilo zatím 72 procent lidí z rodinných domů a 55 procent z bytových domů. Funguje od druhé poloviny roku 2017, za pytle s vytříděným odpadem domácnosti získávají slevu. Navíc město rozdalo obyvatelům kompostéry, řekla jednatelka Technických služeb Gabriela Horčíková.