Zástupci průmyslu i obchodu požadují dvouletý odklad obalového nařízení EU
Zástupci českého průmyslu i obchodu požadují dvouletý odklad platnosti obalového nařízení EU, které má minimalizovat množství obalového a odpadového materiálu. Norma má začít platit 12. srpna, stále ale chybí řada prováděcích předpisů, a proto není možné požadavky nařízení naplnit, uvedla Hospodářská komora ČR v tiskové zprávě. Odklad podporuje také ministr životního prostředí Igor Červený (Motoristé).