Zastupitelé Strakonic jsou pro spalovnu odpadů v Písku, zprovoznění v roce 2028
Strakoničtí zastupitelé schválili pokračování projektu výstavby zařízení pro energetické využití odpadu ZEVO Písek. Pokračování musí potvrdit ještě písecké zastupitelstvo 5. prosince. Spalovna je společným projektem obou měst. Projekt v úterý získal kladné stanovisko EIA, nebude mít tedy negativní vliv na životní prostředí. Zařízení by mělo ročně zpracovat 50 000 tun komunálního odpadu z obou měst i okolních obcí. Náklady na stavbu budou 2,1 miliardy korun. Zařízení by měli uvést do zkušebního provozu v prosinci 2028.