Zbavit se starých pneumatik není vždy hračka. Kdo to musí řešit a kam s nimi?
Když se paní Lucie z malé středočeské obce chtěla zbavit ojetých pneumatik, narazila na překvapivý problém. Odmítl ji nejen autoservis, kam běžně jezdí na výměnu, ale i řada dalších míst v okolí. „Našla jsem si na internetu seznam oficiálních odběrných míst a asi osm jich obvolala, dvě z nich byly i v Praze. Nikde jsem ale neuspěla. Když jsem je upozornila, že přece použité pneumatiky převzít musí, buď řekli, že mají plno, nebo argumentovali tím, že je přijímají pouze od svých zákazníků,“ popisuje svou zkušenost žena.