AVE CZ pomáhá technickému vzdělávání dětí

Vytváření pozitivního vztahu k technickým oborům od nejužšího věku by mělo být klíčovou součástí našeho vzdělávacího systému. I proto se společnost AVE CZ stala sponzorem projektu Malá technická univerzita, konkrétně části Malý zpracovatel odpadů.

 

Cílem projektu Malá technická univerzita je prostřednictvím přirozené hravosti a touhy po poznání vzbudit v dětech i u pedagogických pracovníků zájem o technické obory. V části Malý zpracovatel odpadů děti kromě povídání o odpadech a recyklaci například zjistí, jak probíhá stavba skládky.

„Velmi oceňujeme jakékoliv aktivity, které se snaží o vytváření pozitivního vztahu dětí k technice,“ uvádí marketingová manažerka společnosti AVE CZ Pavla Ivácková. „Projekt Malá technická univerzita nás zaujal svým propracovaným konceptem, hravou formou i aktivní spoluprací s pedagogy,“ doplňuje.

Jedná se o ucelený vzdělávací program 8 lekcí, které slouží jako úvod k technickému vzdělávání pro předškolní děti a žáky 1. stupně ZŠ. Společnost AVE CZ podpořila také přípravu a tisk pracovních sešitů Techmalovánky, které jsou volným pokračováním projektu. Ke každé z lekcí obsahují 15 úkolů, díky nimž můžou v technické výchově pokračovat i po skončení programu sami učitelé. Projekt Malá technická univerzita podpořila například i světoznámá architektka Eva Jiřičná.

Česká asoaciace odpadového hospodářství, jejímž je společnost AVE CZ členem, vnímá podobné osvětové aktivity členských firem velmi pozitivně a svým dílem se k nim také snaží přispívat.

Leták akce: letak-skladany-ms-2016-04-maly.pdf [ 2.7 MB ]

 

Zdroj: Ing. Petr Havelka, ředitel České asociace odpadového hospodářství (www.caoh.cz)


Pravidelné zasílání novinek z webu ČAOH získáte po vložení vaší emailové adresy na titulní straně webu v sekci "Novinky emailem"


Související články:

ČAOH a její členové se naplno věnují recyklaci a vzdělávání veřejnosti

Den otevřených dvěří v OZO Ostrava

Recyklace odpadů v praxi

Studie přináší zajímavá čísla

 


 

Podařilo se spustit další motivační program, který využívá logiku RECYKLAČNÍHO BONUSU...

V České republice třídí odpady 75 % lidí. To je skvělé a stále se to zlepšuje. V...

V úředním věstníku EU vyšlo nové nařízení o přeshraniční přepravě odpadů.

Automatizovaná třídicí linka v Brně už předala k recyklaci 65 tun kovů - separátor kovů...

Evropská komise může mít velký problém - evropské recyklační asociace pro výrobu a...

Pravidelné novinky e-mailem

Chcete získávat aktuální články přímo na Váš email?

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Zpracování osobních údajů

Pro úspěšné využívání služeb, které tato webová stránka nabízí, v některých případech potřebujeme zpracovávat osobní údaje uživatelů.
Toto zpracovávání podléhá nařízení Evropského parlamentu a Rady 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů). Známé také jako "GDPR".

Služby využívající osobní údaje

Uvedené osobní údaje zpracováváme pouze pro účely níže popsané. Osobní (ani žádné jiné) údaje nezpracováváme pro potřeby cíleného nabízení zboží nebo služeb. Osobní údaje neprodáváme ani neposkytujeme třetím stranám. Souhlas považujeme za platný do jeho odvolání, viz níže.

Odběr novinek e-mailem

Pro využívání služby odběru novinek e-mailem (abonentní systém) potřebujeme znát Vaši e-mailovou adresu. Tento údaj neuvádíme veřejně a slouží pouze pro potřeby odesílání e-mailů s novinkami.

Webové formuláře

Při odesílání webových formulářů na této webové stránce ukládáme Vaši e-mailovou adresu jako kontaktní údaj pro odpovědi. Tento údaj neuvádíme veřejně.
Webové formuláře mohou pro úspěšné odeslání požadovat další osobní údaje. V takových případech tyto údaje zpracováváme pouze pro potřeby vyhodnocení formuláře a neuvádíme je veřejně.

Odvolání souhlasu

V případě, že si budete přát odvolat souhlas se zpracováním osobních údajů, kontaktujte pověřence pro ochranu osobních údajů.

Smluvní strany

Správcem těchto osobních údajů je Česká asociace odpadového hospodářství, Pod Pekárnami 157/3, Praha 9 – Vysočany.
Zpracovatelem je společnost ABRUPTA SERVIS s.r.o..